Możliwości, mimo trudności

Mirosław Marek
11-04-2005, 00:00

Jest nam przykro z powodu przedłużającego się procesu oceny projektów złożonych do działania 2.3. Za opóźnienia w pracy RIF oraz grupy roboczej przepraszaliśmy na naszej witrynie internetowej. Istotne jest jednak, że przedsiębiorca może rozpocząć realizację projektu na drugi dzień po złożeniu wniosku, nie musi więc czekać do momentu ogłoszenia wyników.

System oceny projektów w SPO WKP jest złożony i obejmuje kilka etapów. Dodatkowo w I turze mieliśmy po drodze grudniowe święta. Poza tym większość przedsiębiorców (60 proc.) złożyła wnioski na dzień lub dwa przed upływem terminu, co wydłuża etap oceny formalnej. Składanie wniosków w sposób ciągły, z dużym wyprzedzeniem, nie tylko daje możliwość dokonania uzupełnień, ale pozwala rozłożyć pracę i tym samym dotrzymać terminów.

Grupa robocza zakończyła ocenę 2 marca i przekazała listę rekomendowanych wniosków do ministerstwa gospodarki, gdzie ostatecznie o tym, kto otrzyma dofinansowanie, zadecyduje komitet sterujący. Posiedzenie KS zaplanowane jest na 11 kwietnia br. PARP udostępni listę dofinansowanych wniosków niezwłocznie po otrzymaniu decyzji, podpisanej przez ministra gospodarki.

Mirosław Marek prezes PARP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Marek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Fundusze unijne / Możliwości, mimo trudności