Moźliwy alians Allianz z Alliance

Katarzyna Ostrowska
opublikowano: 24-06-1999, 00:00

Możliwy alians Allianz z Alliance

Pekao/Alliance PTE został stworzony przez Bank Pekao (51 proc.) oraz Alliance Capital z USA (49 proc.). Obie firmy współpracują ze sobą już od 1996 roku — utworzyły Przymierze Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, zarządzające czterema Eurofunduszami.

W tej chwili na rzecz funduszu emerytalnego Pekao/Alliance działa około 12,2 tys. akwizytorów.

Do końca roku towarzystwo chce pozyskać 530 tys. klientów, czyli blisko 8-proc. udział w rynku. Są to dosyć odważne plany, zważywszy, że zaczęło działalność później od większości PTE. Ofertę funduszu emerytalnego otrzyma około 6 mln posiadaczy kont w Pekao SA.

Fundusz Pekao/Alliance jest także jednym z najtańszych na rynku. Po obniżeniu początkowych opłat w pierwszym i drugim roku klient zapłaci 7,8 proc. opłaty dystrybucyjnej. W trzecim — 6 proc., w czwartym — 5,5 proc., w piątym — już 5 proc., a w kolejnych — 4,5 proc.

Prezesem PTE jest Wojciech Gryko, wiceprezesami zaś Sławomir Kolarz i Robert Legierski. Kapitał PTE wynosi 17,1 mln zł i na razie będzie podwyższony.

Obecnie Alliance Capital jest członkiem ogólnoświatowej grupy kapitałowej, stworzonej przez francuski holding ubezpieczeniowy AXA-UAP. W grudniu 1998 roku aktywa pod zarządem Alliance osiągnęły 287 mld USD. Korporacja świadczy usługi inwestycyjne dla 35 firm ze 100 największych z listy magazynu „Fortune”, a także dla fundacji, banków, instytucji ubezpieczeniowych. Oferuje też fundusze emerytalne pracownikom firm w 34 z 50 stanów USA.

AC ma ponad 3,5 mln rejestrów uczestników funduszy. KO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Ostrowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Moźliwy alians Allianz z Alliance