MRPiPS: Stopa bezrobocia rejestrowanego spadła do 10 proc.

ISBNews
opublikowano: 07-04-2016, 16:34

Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 10% w marcu czyli spadła o 0,3 pkt proc. wobec poprzedniego miesiąca, szacuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS), powołując się na dane z urzędów pracy. Jednocześnie wskaźnik ten był o 1,5 pkt proc. niższy niż przed rokiem. W ciągu ostatnich 25 lat nie było tak niskiego bezrobocia w marcu jak w tym roku.

"Spadek bezrobocia to świetna wiadomość zarówno dla pracowników, poszukujących pracy, jak i pracodawców. To ważny sygnał, że sytuacja gospodarcza jest coraz lepsza, a firmy chcą zatrudniać" - skomentowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, cytowana w komunikacie.

Bezrobocie spadło we wszystkich województwach. Liczba bezrobotnych najbardziej zmniejszyła się w lubuskim (o 5,5%), zachodniopomorskim (o 5,2%) oraz pomorskim (o 3,6%).

Poprawę widać też w liczbie zgłaszanych do urzędów pracy przez pracodawców wolnych miejsc pracy. W marcu było ich więcej o 6,5% niż w lutym (138,6 tys. zgłoszonych miejsc), podano także.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane