MŚ wyłoży 58 mln zł na CZD

opublikowano: 15-07-2019, 22:00

Warszawski szpital pediatryczny, jeden z największych w Polsce, otrzyma dotację na termomodernizację.

Umowę w tej sprawie podpisał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), który podlega resortowi środowiska, oraz Instytut Centrum Zdrowia Dziecka (CZD), w którym co roku leczone są setki małych pacjentów. Cała inwestycja, która ma się zakończyć za dwa i pół roku, pochłonie łącznie 64 mln zł, a kwota dotacji to blisko 58 mln zł. — Termomodernizacja pozwala znacznie obniżyć zużycie energii w budynku. Skorzysta na tym nie tylko środowisko, ale i sam szpital, bo zmiany pozwolą na znaczne obniżenie kosztów funkcjonowania. Przełoży się to także na komfort przebywających tu pacjentów i ich bliskich — powiedział Henryk Kowalczyk, minister środowiska. W ramach inwestycji wyremontowanych zostanie 15 budynków na terenach CZD. Projekt obejmuje m.in. montaż 14 instalacji ogniw fotowoltaicznych i wymianę elewacji w budynku głównym.

64 mln zł Na tyle szacowane są koszty termomodernizacji lecznicy dziecięcej, gdzie działa 16 klinik, 26 oddziałów i poradnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy