MSD rośnie w Warszawie

opublikowano: 13-03-2016, 22:00

Miało być 100 osób w centrum zarządzania danymi, jest 160 i szansa, że będzie ponad 200.

125 lat na świecie, 25 lat w Polsce i 5 lat w warszawskim centrum zarządzania danymi — amerykański koncern farmaceutyczny świętuje w tym roku kilka jubileuszy. W warszawskim ośrodku, w którym zatrudnia ponad 160 osób, przybędzie pracowników.

— Rozpoczynając działalność Centrum Zarządzania Danymi z Badań Klinicznych, mówiliśmy o zatrudnieniu 100 osób. Z biegiem czasu rosła liczba obsługiwanych projektów, doszła też część zajmująca się przetwarzaniem raportów dotyczących działań niepożądanych. Firma podjęła decyzję o rozbudowie ośrodka i dalszej rekrutacji.

Ponieważ MSD w najbliższych latach wprowadzi na rynek kolejne leki, można oczekiwać, że zapotrzebowanie na pracę centrum jeszcze wzrośnie. Prawdopodobnie będzie to ośrodek porównywalny wielkością z placówkami w Chinach i Kolumbii — szacuje Erik Plas, dyrektor zarządzający MSD w Polsce.

Centra w Chinach i Kolumbii zatrudniają 210 i 230 osób. Niedawno koncern otworzył czwarty ośrodek w Argentynie. Pracuje w nim kilkadziesiąt osób.

— Ze względu na poszerzanie zakresu działalności centrum prowadzimy rekrutację na stanowiska specjalistów zajmujących się zarządzaniem danymi medycznymi — mówi Joanna Siennicka zarządzająca warszawskim ośrodkiem.

Polskie centrum składa się z dwóch oddziałów. Jeden przetwarza dane dotyczące nadzorunad bezpieczeństwem terapii — chodzi o leki i szczepionki MSD w fazie badań klinicznych i produkty już zarejestrowane i stosowane na świecie. Drugi wspiera badania kliniczne i zapewnia zintegrowane systemy do zarządzania danymi i procesami, dostarczając bazy danych do analizy statystycznej.

— MSD nie wyklucza rozszerzenia zakresu działalności centrum. Kompleksowa analiza danych medycznych będzie podstawą dla głębokich zmian w systemie ochrony zdrowia, umożliwiających skuteczniejsze leczenie pacjentów i lepszą kontrolę efektywności terapii. Trudno jednak w tej chwili powiedzieć, które z dodatkowych zadań mogą zostać przypisane do polskiego zespołu — mówi Erik Plas. Centrum znajduje się w biurowcu Warsaw Trade Tower i zajmuje 1,7 tys. mkw. powierzchni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu