MSP chce sprzedać Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica

PAP
opublikowano: 19-03-2011, 09:42

Resort skarbu planuje w drugim kwartale br. opublikować ogłoszenie w sprawie sprzedaży akcji Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica. W tym czasie ministerstwo chce również zaprosić inwestorów do  negocjacji dotyczących kupna Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Z informacji MSP, przygotowanej dla posłów sejmowej komisji skarbu, wynika, że resort zamierza sprzedać 85 proc. akcji PEC w Jastrzębiu Zdroju. Spółka zajmuje się wytwarzaniem i zaopatrywaniem w parę wodną, gorącą wodę i powietrze do układów klimatyzacyjnych. "Publikacja zaproszenia do negocjacji jest planowana w drugim kwartale 2011 roku. Aktualnie doradca MSP, spółka F5 Konsulting sporządza analizy przedprywatyzacyjne" - napisano w informacji.

Plany prywatyzacyjne MSP obejmują również sprzedaż Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica. Skarb Państwa ma 100 proc. akcji spółki. Firma wytwarza energię elektryczną. "Doradca MSP sporządza analizy przedprywatyzacyjne. Następny etap to ich odbiór i opracowanie strategii prywatyzacji spółki. Publikacja ogłoszenia, dotycząca sprzedaży akcji spółki, jest planowana w drugim kwartale 2011 roku" - podkreślił resort.

Do spółek z sektora energetycznego, w których udział Skarbu Państwa jest mniejszościowy, należą m.in. Zakłady Pomiarowo-Badawcze Energetyki Energopomiar w Gliwicach. Skarb Państwa ma 8,95 proc. udziałów w spółce. Przedsiębiorstwo zajmuje się m.in. produkcją wyrobów chemicznych oraz konstrukcji metalowych. MSP dwukrotnie wystawiało do sprzedaży udziały spółki w trybie aukcji, jednak nie było zainteresowania ze strony inwestorów.

Z kolei udział Skarbu Państwa w Bałtyckiej Agencji Poszanowania Energii w Gdańsku wynosi 4,8 proc. Spółka zajmuje się wydawaniem książek, prowadzi działalność w zakresie inżynierii, doradztwo techniczne, badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie nauk przyrodniczych i technicznych. "MSP występowało kilkakrotnie do akcjonariuszy w spółce z propozycją odkupienia akcji Skarbu Państwa - brak ofert. Ponadto zwrócono się do jednostek samorządu terytorialnego w sprawie nieodpłatnego przekazania akcji Skarbu Państwa. Aktualnie prowadzona jest korespondencja z zarządem spółki o odkupieniu akcji SP" - napisano.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / MSP chce sprzedać Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica