MSP chce wprowadzić na GPW połączone Dipservice i TON Agro

PAP
opublikowano: 21-07-2010, 19:02

Minister Skarbu Państwa zdecydował się na  wspólne wprowadzenie na warszawską giełdę deweloperskich Dipservice i TON Agro. Debiut podmiotu jest możliwy już w I połowie 2011 roku - poinformował w środę PAP Maciej Wewiór, rzecznik resortu.

"Jest decyzja dotycząca objęcia wspólnym parasolem Dipservice i TON Agro. Powstały w ten sposób podmiot zadebiutowałby na GPW być może już w pierwszej połowie 2011 roku. W tej chwili pracujemy nad ogłoszeniem na doradcę prywatyzacyjnego" - powiedział PAP Wewiór.

Pod koniec marca Adam Leszkiewicz, wiceminister skarbu, informował, że wprowadzaniu na giełdę nie będzie towarzyszyć nowa emisja akcji, a docelowo Skarb Państwa chce sprzedać wszystkie akcje tych podmiotów.

Towarzystwo Obrotu Nieruchomościami Agro specjalizuje się w pozyskiwaniu i przygotowaniu nieruchomości na cele inwestycji komercyjnych. Ma także zasób własnych nieruchomości.

Dipservice wynajmuje własną powierzchnię biurową w Warszawie. Posiadane zasoby to 141 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, w tym 59 willi i 41 budynków z ok. 800 lokalami.

Łączna wartość księgowa obu firm to około 0,5 mld zł. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / MSP chce wprowadzić na GPW połączone Dipservice i TON Agro