MSP inwestują w świadczenia pozapłacowe

opublikowano: 03-07-2018, 22:00

W ciągu ostatniego roku w 27 proc. polskich firm wzrósł budżet przeznaczany na świadczenia pozapłacowe — wynika z badania „Drogowskaz Motywacyjny 2018”, zrealizowanego przez Sodexo Benefits and Rewards Services.

Średnia kwota przeznaczona rocznie na dodatki do pensji na jednego pracownika wynosi już 984 zł. Największe zasoby finansowe przeznaczane na benefity odnotowano w firmach zatrudniających od 50 do 249 pracowników — średnio 970 zł na jednego zatrudnionego.

Co ciekawe, w perspektywie pięciu lat znacznie zmieniło się podejście do motywacji w małych przedsiębiorstwach. W ostatnim czasie to właśnie one zainwestowały w świadczenia pozapłacowe najwięcej (wzrost o 3,9 proc.). Wyniki badań pokazują, że coraz więcej reprezentantów sektora MŚP dostrzega, że inwestycja traktowana przez nich niegdyś jako zbędny luksus dostępny tylko dla największych firm dziś staje się koniecznością i jest niezbędnym elementem strategii firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Kostro

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy