MSP oferuje akcje Cefarmu Warszawa

Katarzyna Kozińska
opublikowano: 05-03-2001, 00:00

MSP oferuje akcje Cefarmu Warszawa

Minister skarbu zaprosił inwestorów do rokowań w sprawie zakupu akcji Przedsiębiorstwa Zaopatrzenia Farmaceutycznego Cefarm Warszawa. Resort chce sprzedać nie mniej niż 10 proc. akcji warszawskiego dystrybutora leków. Przedmiotem rokowań będzie cena za akcje, program rozwoju firmy proponowany przez potencjalnego nabywcę — z zobowiązaniem do podwyższenia kapitału i inwestycji w Cefarmie oraz pakietem chroniącym pracowników — oraz sposób zabezpieczenia wywiązania się z obietnic. MSP przyjmuje oferty do 12 kwietnia 2001 r. i rozpatrzy je w ciągu miesiąca.

Cefarm Warszawa jest jedyną firmą z grupy Cefarmów, która została skomercjalizowana. Stołeczny dystrybutor kontroluje około 13 proc. rynku dawnego województwa warszawskiego. W skali całego kraju udziały sięgają 1,4 proc. W 54 własnych aptekach realizuje 80 proc. ze 170 mln zł obrotu. KK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kozińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu