Ministerstwo Skarbu Państwa nie planuje w 2004 ani w 2005 r. dalszej prywatyzacji KGHM, notowanego na giełdzie szóstego na świecie producenta miedzi i drugiego srebra.
— Aktualny pozostaje rok 2006 roku jako termin prywatyzacji — mówi Tadeusz Soroka, wiceminister skarbu.
Kilka dni temu zarząd KGHM zasugerował, że Skarb Państwa mógłby skorzystać z wysokich notowań akcji spółki na giełdzie, sprzedając 44-proc. pakiet akcji. Według ostatniej wyceny akcje warte są 2,65 mld zł.


