MSP sprzedało PZL Rzeszów za 70 mln dolarów

WARBUD SPÓŁKA AKCYJNA
opublikowano: 21-09-2001, 18:08

WARSZAWA (Reuters) - Za 70 milionów dolarów United Technologies Holdings SA kupi 85 procent akcji Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Rzeszów, poinformowało Ministerstwo Skarbu Państwa w piątkowym komunikacie.

Przez pięć lat wchodząca w skład notowanej na Nasdaq grupy United Technologies Corporation spółka zainwestuje w rzeszowskiej firmie drugie 70 milionów dolarów.

Pod koniec stycznia resort zaprosił inwestorów do kupna minimum 10 procent PZL-Rzeszów. United miała wyłączność na negocjacje.

United Technologies Corporation jest spółka matką Pratt & Whitney, która w grudniu zeszłego roku podała, że może przeznaczyć na strategiczny pakiet firmy ponad 60 milionów dolarów.

United Technologies Corporation miała w zeszłym roku 26,5 miliarda dolarów przychodów i ponad 1,8 miliarda dolarów zysku. Dostarcza produkty i usługi dla przemysłu budowlanego i lotniczego.

Jest też jedną z poważniejszych firm biorących udział w przetargu na dostawę samolotu wielozadaniowego dla polskich sił zbrojnych.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WARBUD SPÓŁKA AKCYJNA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MSP sprzedało PZL Rzeszów za 70 mln dolarów