Multimedia idą pod młotek

MEW
opublikowano: 08-02-2012, 10:33

Multimedia potwierdziły informacje „PB” - J.P. Morgan doradzi akcjonariuszom operatora sieci kablowej przy sprzedaży spółki.

Potwierdziły się informacje „PB”. Pisaliśmy w poniedziałek, że akcjonariusze Multimediów są blisko wyboru doradcy przy sprzedaży, wskazywaliśmy J.P. Morgan jako najbardziej prawdopodobny podmiot do przeprowadzenia tego procesu.

- Multimedia Polska oświadcza, że akcjonariusze spółki zaangażowali J.P. Morgan do przeprowadzenia przeglądu strategicznych opcji spółki. Celem przeglądu jest dokonanie oceny spółki we wszystkich jej obszarach działalności biznesowej, jak również potencjału rozwoju rynku telewizyjnego i telekomunikacyjnego w Polsce.

Wszystkie opcje będą rozważone, w tym utrzymanie istniejącej struktury właścicielskiej – brzmi dzisiejszy komunikat Multimediów.

W ubiegłym tygodniu spółka zaprzeczała, by miała jakiekolwiek plany związane z wyborem doradcy i późniejszą sprzedażą. To kolejna próba wyjścia akcjonariuszy Multimediów na rynek z ofertą.

- Przegląd strategicznych opcji spółki jest obecnie w fazie wstępnej. Kolejne informacje zostaną podane do publicznej wiadomości po jego zakończeniu – napisały Multimedia w komunikacie.

Kupnem Multimediów może być zainteresowana Vectra, czy UPC (choć ten ostatni pewnie przemyśli kilka razy kupno operatora, ze względu na potencjalne problemy z urzędem antymonopolowym). Wśród chętnych można wymienić T-Mobile czy Netię, oraz fundusze private equity. Te ostatnie mogą być zainteresowane przejęciem kilku podmiotów, na przykład Multimediów i Vectry.

Sprzedaż Multimediów może dać impuls do dalszej konsolidacji na rynku. Pierwszy był UPC, który przejął w ubiegłym roku sieć kablową Aster. Mówi się, że pod młotek mogą pójść w tym roku firmy mniejsze niż Stream, przejęty niedawno przez Multimedia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEW

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Multimedia idą pod młotek