Multiprojekt rusza na Ukrainę

ANB
opublikowano: 09-03-2012, 00:00

Multiprojekt, dostawca komponentów automatyki oraz części maszyn, planuje rozwój eksportu na Ukrainę.

Firma intensywnie pracuje nad zwiększeniem działalności eksportowej. Zakłada, że w ciągu najbliższych dwóch lat przychody z eksportu będą stanowiły ok. 10 proc. Pierwszym kierunkiem ekspansji jest Ukraina. Finansowanie pozyskano z programu PO IG „Paszport do eksportu”.

— Zdajemy sobie sprawę z tego, że bardziej atrakcyjne biznesowo są choćby Czechy, jednak firmy, które reprezentujemy w Polsce, są już na tym rynku obecne. Korzystniejsze wydaje się nam więc wejście na Ukrainę. Ułatwieniem jest też bliskość terytorialna i kulturowakraju — wyjaśnia Sławomir Bydoń, dyrektor techniczny w Multiprojekt. Pierwsze transakcje sprzedaży już się odbyły. Ruszyły także działania promocyjne. Oferta Multiprojektu została zaprezentowana na wystawie w Kijowie. W październiku firma będzie obecna na targach branży elektronicznej i energetycznej w Charkowie. Ale krakowski dostawca m.in. sterowników PLC, pulpitów dotykowych, prowadnic liniowych oraz serwonapędów powoli przygląda się również innym krajom europejskim. Konkretnych kierunków jeszcze nie ujawnia.

— Analizy są prowadzone, jednak na razie chcemy się skupić głównie na Ukrainie, zdobyć doświadczenie i umocnić własną pozycję — mówi Sławomir Bydoń.

W Polsce firma od ośmiu lat prowadzi działalność handlową. Dystrybuuje produkty tajwańskich firm Weintek i Fatek, współpracuje również z dostawcami ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemiec. Multiprojekt organizuje dodatkowo szkolenia z zakresu użytkowania, programowania i obsługi sprzedawanych urządzeń. Uzupełnieniem oferty jest produkcja części mechanicznych do maszyn i urządzeń oraz elementów elektronicznych wykorzystywanych w automatyce budynkowej. Ta część działalności będzie niebawem rozszerzana, tym bardziej że w Polsce zainteresowanie inteligentnymi instalacjami elektronicznymi, zwłaszcza w budownictwie mieszkaniowym i biurowym, rośnie niezwykle szybko.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Multiprojekt rusza na Ukrainę