Musk chce odzyskiwać CO2 z atmosfery

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 14-12-2021, 13:29

Elon Musk ma nowy pomysł na poprawę sytuacji klimatycznej. Nowym pomysłem ekscentrycznego miliardera jest wykorzystanie emisji gazów cieplarnianych do zasilania statków kosmicznych.

fot. Gene Blevins / Zuma Press / Forum

Jak podaje Bloomberg, Musk tradycyjnie wykorzystując do tego platformę komunikacyjna Twitter poinformował, że jego spółka kosmiczna SpaceX uruchomi program usuwania dwutlenku węgla z atmosfery i wykorzystanie go do napędu rakiet.

SpaceX rozpoczyna program usuwania CO2 z atmosfery i przekształcania go w paliwo rakietowe – napisał na Twitterze. Podkreślił, że wykorzystanie dwutlenku węgla do napędzania podróży kosmicznych „będzie również ważne dla Marsa”.

SpaceX planuje również wiercenie w poszukiwaniu gazu ziemnego w Teksasie i może wykorzystać go do zasilania swoich statków kosmicznych i rakiet.

Na początku br. Elon Musk, założyciel i dyrektor generalny koncernu Tesla, najbogatszy człowiek na świecie zadeklarował, że przekaże na nagrodę za najlepszą technologię wychwytywania dwutlenku węgla. Miliarder nadal jest przekonany, że misja załogowa na Czerwoną Planetę może się odbyć w 2026 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane