Musk rzucił wyzwanie Goldman Sachs

opublikowano: 11-04-2018, 07:05
aktualizacja: 11-04-2018, 07:07

Po tym jak Goldman Sachs rekomendował sprzedaż akcji Tesli, szef spółki Elon Musk wezwał bank, aby postawił na to pieniądze.

- Postawcie na to – napisał na Twitterze Musk w reakcji na raport Goldman Sachs negatywnie oceniający perspektywy Tesli.

Elon Musk
Zobacz więcej

Elon Musk fot. Bloomberg

Analitycy banku rekomendowali klientom sprzedaż akcji Tesli w związku z obawami, że nie zdoła osiągnąć do końca czerwca zapowiadanego poziomu produkcji auta model 3. Z ich prognozy wynika, że w drugim kwartale będzie wynosić 1400 samochodów tygodniowo i nie utrzyma poziomu z końca pierwszego kwartału, kiedy wynosiła 2000 tygodniowo.

Notowania akcji Tesli są mocno skorelowane w tym roku z wynikami produkcji auta model 3, dzięki któremu spółka chce wejść na masowy rynek. Tesla zapowiedziała,  że na koniec czerwca będzie produkowała 5000 aut tygodniowo. Od tego czasu jej akcje zdrożały o ok. 20 proc. Tylko we wtorek kurs Tesli poszedł w górę o 5,1 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu