Musk sprzedał akcje Tesli za ponad 5 mld USD

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 11-11-2021, 08:45

Elon Musk, założyciel i dyrektor generalny koncernu Tesla sprzedał akcje przedsiębiorstwa o wartość ponad 5 md USD. To pierwsza zmniejszenie udziałów miliardera od 2016 r., informuje Reuters.

Elon Musk
Elon Musk
fot. Britta Pedersen / ddp images / Forum

W miniony weekend, znany z ekscentrycznych zachowań miliarder, zwrócił się poprzez tweeta z pytaniem o ocenę pomysłu upłynnienia pakietu 10 proc. udziałów w producencie samochodów elektrycznych. Doprowadziło to do mocnego spadku ceny akcji Tesli, obniżając wartość koncernu o bliski 150 mld USD. Nie powstrzymało to jednak miliardera od realizacji – przynajmniej w części – swojego pomysłu. Szacuje się, że jego stan posiadania zmniejszył się o około 4,5 mln walorów stanowiących około 3 proc. udziałów. Odbyć się to miało w ramach dwóch transakcji, w pierwszej Musk sprzedał niemal 3,6 mln akcji wartych około 4 mld USD, zaś w kolejnej 934 tys. akcji za 1,1 mld USD po wykonaniu opcji nabycia prawie 2,2 mln akcji.

Miliarder ma ponad 20 mln kolejnych opcji na akcje, które wygasną w sierpniu przyszłego roku. Łączna wartość majątku Muska, którą w dużej mierzy stanowią udziały w Tesli oraz kosmicznym przedsięwzięciu Space X, szacowana jest na około 281,6 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane