Musk w jeden dzień wzbogacił się o 29 mld USD

opublikowano: 25-10-2021, 20:57

Duży wzrost notowań akcji Tesli spowodował, że wartość majątku twórcy i szefa spółki Elona Muska powiększyła się o prawie 29 mld USD i sięgała 281 mld USD, umacniając go na pozycji najbogatszego człowieka na świecie.

Akcje Tesli drożały nawet prawie 10 proc. po wiadomości o złożeniu zamówienia na 100 tys. elektrycznych aut spółki przez wypożyczalnię samochodów Hertz. Około dwie trzecie wartości majątku Muska to akcje i opcje na akcje Tesli, której wartość rynkowa przekroczyła na krótko w poniedziałek 1 bln USD. Skok wartości jego majątku o 29 mld USD w jeden dzień jest drugim pod względem wielkości w historii, podkreśla Bloomberg. Większy zanotował w ubiegłym roku Zhong Shanshan. Chińczyk w jeden dzień wzbogacił się o 32 mld USD po tym jak jego firma produkująca butelkowaną wodę zadebiutowała na giełdzie.

Elon Musk, fot. Bloomberg
Elon Musk, fot. Bloomberg

Morgan Stanley spekulował niedawno, że Elon Musk ma szansę zostać pierwszym na świecie bilionerem. Bank inwestycyjny widział jednak główne źródło wzrostu jego bogactwa w nienotowanej wciąż na giełdzie spółce kosmicznej SpaceX.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane