Na amerykańskie giełdy wróciły wzrosty

09-05-2003, 17:09

Na amerykańskich giełdach, pod dwóch sesjach konsolidacji, w piątek w pierwszej fazie notowań utrzymują się umiarkowane wzrosty. Sygnałem do zakupów akcji była zapowiedź poprawy sprzedaży chipów przez Intela, największego na świecie producenta mikroprocesorów, oraz Nvidię, dostawcę układów scalonych stosowanych w kartach graficznych komputerów.

Na Wall Street znów wróciły wzrosty. W czasie poprzednich dwóch sesji inwestorzy realizowali przede wszystkim zyski po wzrostach, które wyniosły głównie indeksy do kilkumiesięcznych maksimów. Dodatkową zachętą do kupowania akcji stały się zapowiedzi poprawy sprzedaży Intela i Nvidii. Ich akcje zdrożały, podobnie jak innych przedstawicieli branży półprzewodnikowej. Producentów chipów AMD, Abnalog Devices i Texas Instruments. A także dostawców wykorzystwywanych przez nich w procesie produkcji maszyn i urządzeń, m.in. Applied Materials.

Wśród spółek ze średniej Dow Jones rośnie cena papierów Coca-coli. Bear Stearns podniósł rekomendacje akcji największego na świecie producenta napojów chłodzących. W dół poszedł kurs Johnson & Johnson. Dzisiaj rozpoczyna się proces, w którym oskarżono koncern iż jeden z jego leków spowodował śmierć pacjenta.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na amerykańskie giełdy wróciły wzrosty