Na giełdach europejskich przeważają umiarkowane spadki

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 25-04-2003, 12:47

Tylko początek piątkowych sesji przyniósł wzrosty na Starym Kontynencie. Inwestorzy szybko zapomnieli o optymistycznych prognozach przedstawionych przez szwajcarski Credit Suisse i niemiecki Bayer.

W środę główne wskaźniki giełd niemieckiej i francuskiej dotarły na najwyższe od trzech miesięcy poziomy. Złe wieści z Deutsche Banku i Daimler Chrysler wywołały jednak korektę, która trwa już drugą sesję.

CS Group poprawia wycenę o ponad 6 proc. Bank zamknął I kwartał z 560 mln CHF zysku netto wobec 3,3 mld CHF straty w całym 2002 r. Wynikom grupy pomogły rezultaty ubezpieczeniowego Winterthuru I inwestycyjnego CS First Boston. Kursy konkurentów banku, na czele ze szwajcarskim UBS i niemieckim DB, nie zareagowały na te informacje.

Rośnie kurs Bayeru. Producent leków oczekuje 10-proc. dynamiki zysków w całym roku. W I kwartale wyniosła o na 15 proc. Inwestorów szczególnie ucieszyła informacja, że koncern osiągnął ugodę z 740 osobami, które domagały się odszkodowań w związku ze szkodliwym działaniem leku na choresterol Baycol. W Paryżu liderem sesji jest Eads. Koncern zyskuje 5 proc. po zamówieniu na 30 Airbusów. Chińczycy zapłacą za samoloty 1,7 mld USD.

Nastroje w branży motoryzacyjnej, które wcześniej pogorszyły niemieckie koncerny, poprawił nieco Renault. Wprawdzie sprzedaż spółki spadła w I kwartale o 2,9 proc., ale zyski wspomógł japoński Nissan, w którym Francuzi mają 44 proc. udziałów. Spada za to kurs konkurencyjnego PSA Peugeot Citroen, choć koncern zwiększył sprzedaż kwartalną o 3 proc.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na giełdach europejskich przeważają umiarkowane spadki