Na giełdach USA trwa przecena spółek technologicznych

Przemek Barankiewicz
27-09-2001, 16:30

Drugi dzień spadają ceny amerykańskich akcji. Zniżce ponownie przewodzi sektor hi-tech, na którym analitycy nie zostawili suchej nitki. Nowe, niekorzystne raporty dotyczą głównie firm zajmujących się infrastrukturą sieciową Inwestorów zmartwił także wzrost liczby nowych bezrobotnych, która w tygodniu zakończonym 22 września była najwyższa od dziewięciu lat.

Do wczorajszych cięć prognoz Microsoftu, Sun, IBM i Intela, ogłoszonych przez analityków Goldman Sachs i UBS Warburg, dołączyli specjaliści z Merrill Lynch, Morgan Stanley i J.P.Morgan. Ich ofiarą padły tym razem spółki wytwarzające infrastrukturę sieciową. Banki uważają, że wypadki z 11 września przesuną spodziewane wcześniej ożywienie w branży. Na dodatek Sonus Networks, którego kurs traci blisko 60 proc., zapowiedział nieoczekiwanie stratę w III kwartale.

Blisko 7 proc. traci kurs Cisco Systems, który zebrał nieprzychylne opinie ze strony Morgan Stanley. Jeszcze słabiej spisują się papiery jednego z jego głównych rywali – Cieny.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Na giełdach USA trwa przecena spółek technologicznych