Na giełdach w Azji nastąpiła lekka poprawa nastrojów

09-12-2003, 08:11

Azjatyckie rynki akcji kończyły wtorkowe notowania niewielkimi wzrostami. Nastroje inwestorów działających na japońskich giełdach poprawiła wiadomość o rekordowym wzroście zamówień na maszyny i urządzenia przemysłowe w październiku.

Popyt na maszyny i urządzenia przemysłowe wzrósł w Japonii w październiku o 17 proc. Ekonomiści prognozowali tymczasem, że będzie to 5 proc. Nic dziwnego, że giełda w Tokio zareagowała na to wzrostem popytu na akcje spółek branży. Popytem cieszyły się akcje m.in. Tokyo Electron, drugiego na świecie producenta maszyn wykorzystywanych w fabrykach chipów.

Na giełdzie koreańskiej także przeważały wzrosty, co pozwoliło rynkowi przerwać serię trzech spadków z rzędu. Inwestorzy kupowali akcje LG Electronics, szóstego na świecie producenta telefonów komórkowych. Skłoniła ich do tego wiadomość o podniesieniu prognozy sprzedaży kwartalnej przez amerykański Texas Instruments, największego na świecie producenta chipów stosowanych w komórkach.

Giełda w Hongkongu również zakończyła we wtorek serię spadków. Nastroje inwestorów poprawiła wiadomość o 3,8 proc. wzroście sprzedaży detalicznej w październiku. Analitycy prognozowali, że wzrośnie ona zaledwie o ok. 1 proc. Zainteresowaniem inwestorów cieszyły się akcje HSBC, jednego z największych banków regionu.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na giełdach w Azji nastąpiła lekka poprawa nastrojów