Na giełdach w USA nadal górą sprzedający

Marek Druś
opublikowano: 25-06-2008, 00:00

Amerykańscy inwestorzy nadal częściej sprzedają niż kupują akcje. We wtorek początek handlu zdominowała podaż. Przyczyniły się do tego dane makro.

Wskaźnik zaufania konsumentów miał w czerwcu najniższą wartość od 16 lat. Dane z rynku nieruchomości pokazały, że ceny domów nadal spadają w rekordowym tempie. Podaż dominowała, Dow Jones tracił nawet 117 pkt. Okazało się jednak, że było to jego dzienne minimum. Pojawiły się opinie, że kiepskie dane makro zahamują zapędy Fed do podnoszenia stóp procentowych.

W górę poszły kursy przecenionych na poprzednich sesjach spółek finansowych. Wyraźnie drożała m.in. Wachovia, której Goldman Sachs ma pomóc poprawić stan portfela kredytów. Indeksy przez dłuższy czas rosły, ale pod koniec sesji znów inicjatywę przejęła podaż. Inwestorów zaniepokoiła wiadomość o sięgającej nawet 25 proc. podwyżce cen przez Dow Chemical.

Rozczarować mogły także prognozy Thomson Reuters Proprietary Research dotyczące zysków spółek w II kwartale. Szacują oni, że spadną średnio o 10,2 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu