Na giełdach w USA osłabł entuzjazm inwestorów

Marek Druś
13-07-2001, 22:04

Ostatnia sesja tygodnia przebiegała na giełdach w USA bez emocji, które panowały na rynkach jeszcze dzień wcześniej. Po zdecydowanych czwartkowych wzrostach inwestorzy zamykali pozycje w obawie schłodzenia nastrojów podczas weekendu.

Jeszcze w czwartek o kwartalnych wynikach informowały AMD i Juniper Networks. Pierwsza przekazała raczej złe wiadomości. Zysk spółki spadł w ujęciu rocznym o 86 proc. Odwrotnie stało się w przypadku Juniper Networks. Spółka osiągnęła w drugim kwartale zyski lepsze od prognozowanych, jednak nie poprawiło to wyceny jej udziałów. Skorzystali na tym jednak pozostali przedstawiciele branży sieciowej m.in. Cisco Systems i Broadcom.

Po ostatnich wzrostach kursów, spowodowanych wiadomościami o wynikach Yahoo!, nadal utrzymuje się popyt na akcje spółek internetowych. W piątek zdrożały papiery m.in. DoubleClick, eBuy, a także samego Yahoo!.

Większość papierów spółek telekomunikacyjnych notowało w piątek wzrosty kursów, a przewodził im Lucent Technologies. W górę poszła również cena udziałów Sierry, WorldCom i 3Com.

Przez całą sesję spadał kurs udziałów AT&T. Inwestorzy powoli tracą wiarę w szybką realizację oferty Comcastu, który zaproponował amerykańskiemu gigantowi telekomunikacyjnemu przejęcie za ok. 54 mld USD jego sieci kablowych. Od momentu złożenia oferty papiery AT&T drożały, co odzwierciedlało reakcję inwestorów na propozycję Comcastu. Obecnie, kiedy pojawiają się głosy o możliwości kolejnych ofert, sytuacja zaczyna się komplikować, a papiery AT&T tanieją.

Nieźle prezentowały się spółki komputerowe. Wyraźny wzrost ceny utrzymywały przez niemal całą sesje papiery Dell Computers, Apple, Gateway i Compaq'a.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na giełdach w USA osłabł entuzjazm inwestorów