Na GPW indeks TechWIG wzrósł o ponad 5 procent

BEST SPÓŁKA AKCYJNA
26-10-2001, 11:48

WARSZAWA (Reuters) - W trakcie przedpołudniowych notowań na warszawskiej giełdzie doszło do gwałtownych zwyżek, co zdaniem analityków spowodowane jest niespodziewaną poprawą nastrojów inwestorów. Według nich wynika ona z zaskakującego przebiegu sesji w USA i wzrostów w Europie.

Do godziny 11.44 indeks WIG 20 wzrósł o 3,5 procent do 1.251,1 punktu, a Tech WIG o 5,0 procent do 711,6 punktu.

"Każdy dzienny spadek wykorzystywany jest do kupna, głównie przez fundusze emerytalne. Rynek wierzy w to, że będzie dobrze" - powiedział Michał Marczak, analityk w DI BRE Banku.

W czwartek RPP obniżyła stopy o 150 punktów bazowych, co może przełożyć się na poprawę kondycji finansowej spółek.

Jeden z przedstawicieli funduszu emerytalnych powiedział także, że OFE dysponują sporą gotówką i nie wahają się dzisiaj jej użyć.

"Wczoraj sesja w USA zakończyła się wzrostami, mimo kiepskich danych makroekonomicznych, co pokazuje siłę rynku" - powiedział Robert Garnczarek, zarządzający aktywami w PTE Zurich.

Czwartkowe sesje na giełdach w Nowym Jorku zakończyły się zwyżkami, mimo że przez większość sesji indeksy traciły z powodu danych o znacznym spadku zamówień na dobra trwałe i sprzedaży domów.

Wśród spółek najbardziej wzrosły akcje TPSA o 6,1 procent, KGHM o 6,6 procent i Prokomu Software o 5,9 procent.

Jak powiedziała osoba zbliżona do transakcji w piątek ma zostać podpisana umowa sprzedaży Telekomunikacji Polskiej SA 25 procent akcji portalu internetowego Wirtualna Polska za dziewięć milionów dolarów, kontrolowanego przez Prokom.

((Kuba Kurasz, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BEST SPÓŁKA AKCYJNA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Na GPW indeks TechWIG wzrósł o ponad 5 procent