Na GPW krucha równowaga

Kamil Zatoński
opublikowano: 26-10-2011, 08:21

WIG20 "przykleił" się do poziomu 2350 pkt. Wśród największych spółek wyróżniają się KGHM i TP, wśród maluchów Arctic Paper i Midas.

Trwa wyczekiwanie na wyniki dzisiejszego szczytu państw UE. Czy nerwowe? Bardziej widać to na rynku walutowym (złoty oczywiście traci, choć niedużo), niż na GPW, gdzie po wczorajszej przecenie dziś nawet na początku sesji straty były nieduże. W kolejnych minutach byki uzyskały niewielką przewagę, udokumentowaną rychłym wyjściem "nad kreskę". Po ponad dwóch godzinach handlu jest remis ze wskazaniem na kupujących.

Wśród największych spółek wyróżniają się KGHM, a także TP, choć po porannych wzrostach, napędzonych przez lepsze od oczekiwań wyniki (czytaj tutaj>>) inwestorzy chyba trochę "otrzeźwieli", bo jednak mimo wszystko ocena rezultatów jest dość neutralna.

Bardziej jednoznaczna jest ocena wyników Budimeksu (kurs wyraźnie rośnie), choć i tu rezultaty podbiły zdarzenia jednorazowe. Spółka przedstawiła wyniki za III kwartał. Przychody wzrosły, ale zysk netto obniżył się o 8 proc. do 74 mln zł. Komentarz analityka znajdziesz tutaj>>

Wzrostem notowań wyróżnia się też Grupa Kęty. Spółka podniosła prognozy na 2011 r. Sprzedaż będzie wyższa o 7 proc. i wyniesie 1,45 mld zł, EBITDA o 7 proc. (220 mln zł), a zysk netto o 10 proc. (104 mln zł). Więcej >>

Mocno drożeją też akcje Emperii. Spółka przedstawiła prognozy wyników na lata 2011-2012. Więcej>>

Lekko rośnie kurs Bogdanki. Prokurent spółki kupił na sesji 24 października 2 tys. akcji po cenie 106,10 zł.

Nie zmienia się kurs Boryszewa. Spółka zakończyła rozmowy z Sebros Auto Private Limited w Indiach i odstąpiła od dalszych negocjacji w sprawie zakupu dla Maflow India zorganizowanej części przedsiębiorstwa zlokalizowanego w miejscowości Pune. Powodem odstąpienia od negocjacji były różnice dotyczące finalne go kształtu transakcji.

Spada kurs Graala. Millennium TFI zmniejszyło zaangażowanie w akcjonariacie spółki z 5,55 do 2,22 proc.

Obniżają się notowania Pepeesu. Spółka szykuje się do dwóch przejęć i wypatruje inwestora. Więcej>>

Nie drgnął kurs Rank Progress. Deweloper zmniejsza zadłużenie i nie obawia się o popyt. W 2013 r. chce wprowadzić na giełdę mieszkaniówkę. Więcej>>

Mocą zwyżką wyróżniają się m.in. Arctic Paper (kurs rośnie kolejną sesję), a takż Midas oraz Colian, polecany przez Portfel PB.


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na GPW krucha równowaga