Na kogo zagłosować

opublikowano: 15-09-2019, 22:00

15 milionów 137 tysięcy 63 — tylu Polaków cztery lata temu nie poszło głosować w wyborach parlamentarnych, choć mieli do tego prawo.

Tych, którzy stawili się przy urnach, było tylko ciut więcej, frekwencja wyniosła 50,92 proc. Część nieobecności na pewno wynikała z przyczyn losowych, ale większość uznała, że nie ma na kogo głosować, lub zadeklarowała, że „nie interesuje się polityką”. I właśnie takim osobom postanowiliśmy wyjść w tym roku naprzeciw.

Drogi Czytelniku, czy na pewno nie chcesz interesować się polityką? Wszak Tobą polityka bardzo się interesuje: zmienia podatki, które płacisz Ty lub firma, w której pracujesz, i w efekcie pieniędzy do wydania masz mniej lub więcej. Wpływa także na to, kiedy możesz je wydawać w sklepie. Wpływa nawet na powietrze, którym oddychasz. To przecież politycy decydują o energetyce i ochronie środowiska. To także oni decydują o tym, na co wydawane są pieniądze z Twoich podatków.

Czy naprawdę nie masz na kogo głosować? Przestudiowanie programów wyborczych partii zajęło mi wiele godzin, a koncentrowałem się tylko na interesujących mnie kwestiach. Zrobiłem to z przyczyn zawodowych, a zakładam, że większość z Was nie musząc, nie będzie na to traciła czasu. Decyzję wyborczą można oczywiście podjąć na podstawie reklam czy okrągłych zdań wypowiadanych codziennie przez polityków w mediach, ale można też na podstawie analizy pomysłów politycznych na ważne kwestie. Temu właśnie służy narzędzie, które dziś oddaliśmy w Twoje ręce.

Wyborczy GPS to zestaw 21 prostych, ale ważkich pytań, na które odpowiedziały komitety startujące w wyborach. Odpowiadając na nie na stronie www.pb.pl/gps, uzyskasz porównanie własnych poglądów z programami ubiegających się o Twój głos. Misją „Pulsu Biznesu” jest wspieranie przedsiębiorców i rozwoju gospodarczego, dlatego skoncentrowaliśmy się tylko i wyłącznie na kwestiach gospodarczych. Jesteśmy całkowicie apolityczni, dlatego naszą intencją było zaprezentowanie wizji wszystkich ogólnopolskich komitetów wyborczych. Niestety, Prawo i Sprawiedliwość odmówiło udzielenia odpowiedzi, tłumacząc, że „kampanię wyborczą będzie prowadzić według własnego scenariusza”. Mamy nadzieję, że nasze narzędzie przekona Cię, że warto 13 października iść do urn i dokonać świadomego wyboru.

Wejdź na pb.pl/gps i wypełnij test preferencji wyborczych

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Polecane