Na Krymie powstanie specjalna strefa ekonomiczna

PAP
opublikowano: 30-10-2014, 12:25

Rząd Rosji zaakceptował stworzenie specjalnej strefy ekonomicznej na Krymie - oświadczył w czwartek na posiedzeniu rządu premier Dmitrij Miedwiediew. Jak dodał, dokumenty dotyczące stworzenia tej strefy powinny zostać wniesione jak najszybciej do Dumy Państwowej.

Miedwiediew zapowiedział, że w specjalnej strefie inwestorzy będą zwolnieni z części podatków na okres do 10 lat i ograniczone zostaną bariery administracyjne. Również w portach krymskich mogą zostać przyjęte rozwiązania upraszczające procedury administracyjne.

Według premiera Rosji rezultatem powinny być dodatkowe dochody dla gospodarki półwyspu.

Cytowany przez dziennik "Kommiersant" minister ds. Krymu Oleg Sawieliew powiedział, że projekt o stworzeniu specjalnej strefy ekonomicznej przewiduje możliwość wydawnia na granicy specjalnych wiz. Wizy takie miałyby obowiązywać przez 30 dni i tylko na półwyspie. Sawieliew oświadczył, że z wiz tego rodzaju będą mogli skorzystać np. turyści.

Miedwiediew zaznaczył, że 1 stycznia 2015 kończy się okres przejściowy dla Krymu i Sewastopola, wobec tego "należy szybko wnosić projekty ustaw do Dumy Państwowej".

Aneksji Krymu przez Rosję w marcu br. nie uznała Ukraina ani społeczność międzynarodowa.

Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane