Na Lubelszczyźnie dzielą 30 mln zł

SACH
opublikowano: 18-07-2011, 00:00

Pieniądze są przeznaczone na podnoszenie kwalifikacji pracowników i doradztwo dla małego biznesu.

Pieniądze są przeznaczone na podnoszenie kwalifikacji pracowników i doradztwo dla małego biznesu.

To jedna z ostatnich szans na wsparcie dla firm szkoleniowych, konsultingowych i tych, które po prostu chcą podnosić kwalifikacje pracowników. Dziś w województwie lubelskim ruszył konkurs w ramach poddziałania 8.1.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki "Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw". Do podziału jest łącznie 30 mln zł.

— O dotacje mogą się ubiegać firmy z całego kraju pod warunkiem że w czasie realizacji projektu będą mieć biuro na terenie województwa lubelskiego. Natomiast odbiorcami dofinansowywanych zajęć muszą być osoby, które pracują w firmach mających siedzibę na Lubelszczyźnie — tłumaczy Monika Goral z departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Pieniądze można dostać na dwa typy projektów. Pierwszy dotyczy organizacji ogólnych i specjalistycznych szkoleń oraz doradztwa dla pracowników i kadr zarządzających, m.in. z zarządzania, elastycznych form pracy oraz wdrażania technologii przyjaznych środowisku.

— Z kolei drugi typ projektów obejmuje doradztwo dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, przede wszystkim z dziedziny ekonomii, finansów, zarządzania zasobami ludzkimi i rachunkowości — mówi Monika Goral.

Maksymalna wartość projektu nie została ustalona, jednak obowiązuje zasada, że roczne wydatki na przedsięwzięcie nie mogą być wyższe od obrotu projektodawcy i partnerów w ostatnim roku. Mikro- i mali przedsiębiorcy mają szansę na dofinansowanie do 80 proc. kosztów projektu, średni —do 70 proc., natomiast duzi — do 60 proc.

Wnioski w konkursie można składać do końca roku. Nabór może być jednak skrócony, gdy wartość złożonych wniosków przekroczy 125 proc. kwoty przeznaczonej na konkurs. Wtedy Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego poinformuje o terminie zamknięcia z pięciodniowym wyprzedzeniem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SACH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu