Na mapie marzeń

opublikowano: 05-12-2019, 22:00

Pierwsze zawodowe kroki stawiałam za granicą — podczas studiów w Stanach Zjednoczonych. Zdobywałam doświadczenia w mediach i marketingu nieruchomości, wiedziałam jednak, że w końcu będę pracowała w motoryzacji, gdyż tym właśnie zajmowała się moja rodzina.

AGNIESZKA SABAJ: LEXUS ŁÓDŹ

Po kilkunastu latach kariery poza biznesem rodzinnym podjęłam wyzwanie objęcia sukcesji, ponieważ właśnie wtedy pojawiła się możliwość zbudowania od podstaw marki premium. Od podjęcia decyzji do otwarcia nowej autoryzowanej stacji dilerskiej Lexus Łódź upłynęło zaledwie kilka miesięcy. W bardzo krótkim czasie musiałam nie tylko zupełnie zmienić branżę, ucząc się wielu nowych, technicznych aspektów, ale przede wszystkim założyć firmę w nowym dla mnie miejscu. Przenosząc się z Warszawy do Łodzi, poznawałam nie tylko obce mi środowisko przedsiębiorców, lecz także lokalne uwarunkowania branży motoryzacyjnej.

Miałam ogromne szczęście — nigdy nie uderzyłam w szklany sufit. Wręcz odwrotnie. Za sprawą ludzi, jakich spotykałam na swojej drodze, życie dawało mi wiele możliwości. Być może poza szczęściem sprzyjała mi moja własna ambicja i przekonanie, że będąc wystarczająco mocno zdeterminowaną, osiągnę cel i zrealizuję swoje plany. Ewentualne trudności mobilizują mnie do działania, a zdrowa rywalizacja jeszcze bardziej motywuje. Dlatego pracując w typowo męskiej branży, zawsze myślę o kobietach, które dołączają do naszego zespołu i bardzo chętnie znajduję dla nich miejsce w firmie. Zależy mi na tym, by było im łatwiej, a na pewno by nie odczuwały obawy przed stojącym przed nimi wyzwaniem.

Choć jesteśmy firmą rodzinną, wiele procesów zarządzania bazuje na procedurach. Ład i usystematyzowanie pomaga kształtować działania wewnątrz organizacji, ułatwiając codzienną pracę. Tym bardziej że posiadając w portfelu inne spółki rodzinne, tworzymy sporą organizację, a kilkusetosobowy zespół doświadczonych profesjonalistów uzupełnia się wzajemnie i wspiera w codziennych obowiązkach.

Nie wyobrażam sobie pracy bez ludzi, którymi się otaczam. Są to osoby inteligentne, chętne do zdobywania wiedzy, ciekawe świata i przede wszystkim z różnorodnymi osobowościami. Codzienne przebywanie z nimi to podróż. Uczę się od nich, czerpiąc wiedzę specjalistyczną, ale przede wszystkim uczę się siebie i tego, jak każdego dnia stawać się lepszym liderem. Nie uznaję przy tym porażek i takich sytuacji nie definiuję w swoim otoczeniu. Bill Gates mawiał, że nie ma nic złego w świętowaniu sukcesu, ale ważniejsze jest to, ile nauki wyciągniemy z trudnej sytuacji. Dlatego każdy kolejny problem postrzegam raczej jako lekcję i wyzwanie. Z poziomu zarządczego cieszę się, że Lexus Łódź rok do roku przynosi zyski, a rodzinnie jesteśmy w grupie top50 najlepszych dilerów w Polsce.

W życiu pozazawodowym szukam miejsca na swoją pasję do aktywności sportowej i podróży. To właśnie miłość do sportów ekstremalnych daje mi adrenalinę, a gra w golfa — odpoczynek od codziennej pracy. Tutaj szlifuję swój charakter, walczę ze słabościami, pracuję nad cierpliwością, a przede wszystkim poznaję kolejne fascynujące osoby, z którymi spędzam czas.

Co dwa lata buduję swoją mapę marzeń. Każdy obszar mojego życia zawodowego i prywatnego literalnie definiuje na kartce A3 w hasłach, własnoręcznych rysunkach i zdjęciach wyciętych z magazynów. Tylko realne zdefiniowanie planów, nadanie im ram czasowych, pozwala mi osiągać cele i kreować własną ścieżkę pracy. Zawodowo marzę natomiast, by móc dalej rozwijać siebie i swój zespół, a w dalszej perspektywie tworzyć kolejne obszary biznesu w środowisku międzynarodowym.

Lexus Łódź

Autoryzowana stacja dilerska, będąca częścią grupy rodzinnej Sabaj, w skład której wchodzą stacje Toyoty i firma najmu krótko- i długoterminowego. Lexus Łódź oferuje sprzedaż samochodów nowych i używanych, serwis mechaniczny i blacharsko-lakierniczy, zakup części i akcesoriów, a także finansowanie i ubezpieczenia wszystkich marek. W stacji jest duży wybór samochodów testowych do jazd próbnych. Lexus w tegorocznej edycji badania „Auto Świata” Wielki Test Salonów uzyskał najwyższe wyróżnienie, zajmując pierwsze miejsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane