Na parkietach Europy jest nadal stabilnie

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 13-12-2001, 11:40

Trwa spokój na giełdach europejskich. Trendu bocznego indeksów nie zdołały przełamać prognozy Europejskiego Banku Centralnego. Bank obniżył szacunki wzrostu gospodarczego w Eurolandzie do 0,7 proc. w 2002r. Graczy ucieszył za to spadek przewidywanej inflacji do 1,1 proc., co może skłonić EBC do dalszej obniżki stóp procentowych.

W Paryżu spada kurs technologicznego konsultanta Cap Gemini. Spółka zmienia prezesa i o połowę obniża tegoroczną prognozę marży operacyjnej.

W Londynie mocno spada kurs spółki Logica, konkurenta Cap Gemini. Brytyjczycy zapowiedzieli niższą niż dotychczas dynamikę sprzedaży. Taniej także cena British Sky Broadcasting. Deutsche Bank sprzedał posiadane certyfikaty zamienne na akcje tego brytyjskiego operatora płatnej telewizji.

W Niemczech rośnie kurs ThyssenKrupp, czwartego na kontynencie producenta stali. Koncern może stać się celem przejęcia przez WCMBuG, frankfurcką grupę inwestycyjną.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Na parkietach Europy jest nadal stabilnie