Na pomoc radomskim kupcom

DI, PAP
opublikowano: 06-12-2012, 00:00

Propozycje radomskich radnych

Zwolnienie części przedsiębiorców od podatku od nieruchomości, budowę wielopoziomowego bezpłatnego parkingu w centrum Radomia i przywrócenie ruchu na fragmencie głównej ulicy miasta proponują radomscy radni PO.

Chcą w ten sposób pomóc lokalnym przedsiębiorcom i ożywić centrum Radomia. Szef klubu radnych PO Waldemar Kordziński przypomniał, że radomscy kupcy podczas październikowej nadzwyczajnej sesji rady miejskiej narzekali, że coraz mniej radomian robi zakupy w centrum miasta, bo obowiązuje tam strefa płatnego parkowania.

Prezes Stowarzyszenia Kupców Polskich w Radomiu Henryk Dudek powiedział, że lokalni przedsiębiorcy są podobnego zdania. Radni PO przygotowali też projekt uchwały zwalniającej od płacenia podatku od nieruchomości przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gospodarczą w miejscach, do których dostęp jest utrudniony ze względu na realizowane w pobliżu inwestycje publiczne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu