Na rynkach akcji wyraźnie powiało nudą

Marek Druś
opublikowano: 06-02-2007, 00:00

Na giełdach w USA konsolidacja. Wartości indeksów przez cały dzień zmieniały się w wąskim zakresie. Rynki nie zareagowały na wiadomość o wyższym niż oczekiwano wskaźniku aktywności sektora usług w styczniu.

Wzrost kursu ropy do 60 USD także nie wywołał większej reakcji. Mocniej handlowano akcjami spółek, które uczestniczą w transakcjach przejęć. Zdrożały akcje Lear Corp., którego chce kupić za 2,5 mld USD znany inwestor Carl Icahn. Wśród blue chipów zdrożał Wal-Mart, który osiągnął wyższą niż zapowiadał sprzedaż w styczniu. Taniał Microsoft. W najnowszym numerze Barron's napisano, że sukces Visty jest już uwzględniony w jego wycenie.

W Europie zmiany indeksów również były symboliczne. Wzrost notowań ropy spowodował zwyżki kursów spółek naftowych, m.in. koncernu rafineryjnego Total. Taniały spółki medialne, m.in. agencja reklamowa Havas, która przedstawiła słabe wyniki kwartalne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane