Na rynkach spokój po decyzji RPP

Internet Securities
opublikowano: 26-01-2005, 11:44

Środowa decyzja Rady Polityki Pieniężnej (RPP) o pozostawieniu stóp na dotychczasowym poziomie i utrzymaniu restrykcyjnego nastawienia w polityce pieniężnej nie wpłynęła na rynek długu i złotego.

Środowa decyzja Rady Polityki Pieniężnej (RPP) o pozostawieniu stóp na dotychczasowym poziomie i utrzymaniu restrykcyjnego nastawienia w polityce pieniężnej nie wpłynęła na rynek długu i złotego.

„Reakcja rynku było znikoma, wszyscy spodziewali się takiej decyzji. Delikatnie wzrosły rentowności obligacje dwuletnich, ale też była to bardzo mała reakcja” – powiedział Tomasz Zdyb, analityk Banku Pekao SA.

Wszyscy ankietowani przez agencję ISB ekonomiści spodziewali się, że RPP nie zmieni w styczniu stóp procentowych ani nastawienia w polityce pieniężnej.

„Więcej można będzie powiedzieć po konferencji o 16:00” – dodał Zdyb.

Po południu na konferencji rada przekaże motywy swojej decyzji.

W środę o 11:00 za dolara płacono 3,1296 zł, za euro – 4,0730 zł. Odchylenie od starego parytetu wynosiło 14,8% wobec 14,7% rano.

Natomiast rentowności dwulatek kształtowały się na poziomie 6,25%, pięciolatek – 6,30%, dziesięciolatek – 5,90%.

Na giełdzie także nie było reakcji – o 11:04 WIG 20 zyskiwał 0,4% wobec wtorkowego zamknięcia. Na otwarciu WIG 20 zyskał 0,3%.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu