Na rynkach UE przeważały spadki

Marek Druś, Przemysław Barankiewicz
21-05-2002, 00:00

Drugi dzień Zielonych Świąt sprawił, że handel na europejskich giełdach był niewielki. Indeksy czynnych giełd traciły z powodu gorszych nastrojów za oceanem.

Wydarzeniem, które wywołało najwięcej zamieszania była awaria systemu giełdy Euronext. Dwugodzinna zawieszenie notowań w Paryżu, Amsterdamie i Brukseli nie przydarzyło się po raz pierwszy. Miejmy nadzieję, że do czasu wejścia GPW do tego sojuszu problemy technologiczne znikną. Zablokowanie fuzji włoskich telewizji Telepiu i Stream doprowadziło do przeceny akcji Vivendi Universal, właściciela pierwszej z nich. Segment TMT był najsłabszą częścią rynku na Starym Kontynencie. Wyjątkiem okazał się brytyjski Colt Telecom, który — według prasy — będzie celem przejęcia przez BT Group.

Dalsza koniunktura na europejskich giełdach będzie w dużym stopniu zależna od środowych wyników Deutsche Telekom. Czwartek będzie za to istotny dla sektora finansowego. Wyniki opublikują wtedy ING, Hypovereinsbank i Dexia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Przemysław Barankiewicz

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na rynkach UE przeważały spadki