Na Wall Street czerwono

opublikowano: 11-05-2016, 22:00

Środowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się spadkami głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Rozczarowujące wyniki spółek od Walta Disneya poczynając po Macy’s wzbudziły obawy o kondycję amerykańskich konsumentów.Cena ropy naftowej wzrosła powyżej 46 USD za baryłkę na wieść o niespodziewanym spadku zapasów, a w ślad za nią rosły kursy spółek z sektora energetycznego.

NYSE, Wall Street
NYSE, Wall Street
Bloomberg

Indeks S&P 500 zakończył sesję na minusie po raz pierwszy od czterech dni i na koniec dnia spadał o 0,95 proc. Dow Jones Industrial Average spadał o 1,2 proc., a technologiczny Nasdaq o 1 proc.

- Zważywszy że indeksy znajdują się na dystans 3 proc. od historycznych rekordów, a zyski spółek nie rosną, trzeba powiedzieć, że wyceny są napięte do granic. Wczorajsze zwyżki były czymś nieoczekiwanym. Jest mało prawdopodobne,  by były kontynuowane w najbliższych tygodniach. Wszystkie znaki wskazują, że rynkowi należy się korekta, a w drugiej części roku trend boczny – komentował w wypowiedzi dla Bloomberga Terry Sandven, główny strateg rynku akcji w U.S. Bank Wealth.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane