Na Wall Street kupujący górą

Dobre raporty kwartalne notowanych na Wall Street spółek zachęciły w środę inwestorów do kupowania akcji.

Wzrosty napędzały wyniki takich spółek jak Coca-Cola czy McDonald’s. Rosły również notowania spółek z sektora energetycznego za sprawą wzrostu cen ropy.

- Do tej pory spływające raporty kwartalne okazywały się lepsze od oczekiwań, a to oznacza, że niekorzystne przepowiednie się nie sprawdzają. Z drugiej strony za każdym razem, gdy indeksy wspinają się na obecne pułapy, kupującym zaczyna brakować sił – komentował w wypowiedzi dla agencji Bloomberg Mark Kepner, trader z firmy inwestycyjnej Themis Trading.

Na wieść o wynikach Coca-Cola skoczyła o 1,5 proc., a McDonald’s o 3,2 proc. O 7,4 proc. taniały natomiast akcje Chipotle Mexican Grill, ponieważ sprzedaż spółki okazała się gorsza od oczekiwań. Rozczarował również Boeing, którego wyniki posłały kurs w dół o blisko 2 proc.

Pozytywnie nastroiły natomiast inwestorów marcowe dane o sprzedaży domów na rynku wtórnym. Był to bowiem najlepszy wynik od września 2013 r.

Ostatecznie S&P500 wzrósł o 0,5 proc., Dow Jones zyskał prawie 0,5 proc. zaś technologiczny Nasdaq zakończył dzień zwyżką o 0,4 proc. .

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Na Wall Street kupujący górą