Na Wall Street niewielkie zmiany

MD
15-05-2009, 15:55

Tydzień konsolidacji na amerykańskich rynkach akcji może zakończyć się niewielką zmianą wartości indeksów. Tak wskazuje rozpoczęcie notowań.

Publikowane przed sesją dane makro nie zmieniły zasadniczo nastrojów. Dane o CPI okazały się zgodna z oczekiwaniami, choć zaniepokoiła wiadomość o największym od 54 lat spadku cen w ujęciu rocznym. Wywołało to obawę stagflacji. Dane o produkcji okazały się minimalnie lepsze niż oczekiwano. Zdecydowanie korzystniej od oczekiwań wypadł wskaźnik aktywności przemysłu przetwórczego w regionie Nowego Jorku, ale wiadomość nie zdołała zachęcić inwestorów do większych zakupów.

Najlepiej wyglądają na początku sesji spółki świadczące ubezpieczenia na życie. Zdecydowały o tym doniesienia o 22 mld USD pomocy z programu TARP, jakie ma przekazać branży w ramach pomocy rząd federalny. Wyraźnie drożeją akcje Hartford Financial, Lincoln National, Prudential Financial i Principal Financial. Mieszane nastroje towarzyszą notowaniom spółek handlu detalicznego. Akcje Abercrombie & Fitch wyraźnie tanieją po tym, jak spółka poinformowała o większej niż oczekiwano stracie kwartalnej. W górę poszedł kurs Nordstrom, który zaskoczył rynek wiadomością o mniejszym od prognozowanego spadku kwartalnego zysku. Prawie jedną trzecią wartości traci w pierwszej fazie sesji Blockbuster. Największa sieć wypożyczalni filmów nie osiągnęła w pierwszym kwartale oczekiwanej sprzedaży i przedstawiła gorsze od rynkowych prognozy roczne. Powody do zadowolenia mają akcjonariusze Exelixis. Spółka biotechnologiczna poinformowała o udanych próbach leku na nowotwór mózgu.
MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Na Wall Street niewielkie zmiany