Na Wall Street spadki

MD
14-04-2009, 15:51

Amerykańskie rynki akcji rozpoczęły wtorkowe sesje spadkami indeksów. Tanieje Goldman Sachs, który zaskoczył dobrymi wynikami, drożeje General Motors, który może 1 czerwca ogłosić bankructwo.

Przed sesją pojawiły się dane makro, które nie poprawiły nastrojów. Największym rozczarowaniem okazał się wyraźny spadek sprzedaży detalicznej w marcu. Rynek oczekiwał, że wzrośnie ona trzeci kwartał z rzędu.

Goldman Sachs przedstawił dzień wcześniej niż zapowiadał wyniki kwartalne, które okazały się lepsze niż oczekiwano. Poinformował jednak także o planowanej ofercie akcji, która ma mu przynieść 5 mld USD. Pieniądze mają posłużyć do spłaty części pomocy rządowej. Akcje Goldman Sachs taniały w pierwszych minutach sesji nawet o 6-7 proc. i są one notowane trochę poniżej 123 USD, czyli ceny nowych akcji. Spośród pozostałych dużych spółek finansowych Citigroup wyraźnie drożeje, JP Morgan tanieje. Oba banki przedstawią pod koniec tygodnia raporty kwartalne. Spada kurs Bank of America, którego cenę docelową obniżył Barclay’s.

Akcje General Motors wyraźnie drożeją. The New Tork Times napisał, że Departament Skarbu stara się o to, by koncern przygotował złożenie 1 czerwca wniosku o upadłość w przypadku braku porozumienia z wierzycielami. Inwestorzy uznali, że to dobra wiadomość bo przerywa impas. Bloomberg podał wcześniej, że rząd USA ma w planach objęcie udziałów w zamian za część długu w mniejszym GM, który powstałby w wyniku procesu naprawczego w okresie upadłości. Na początku sesji tanieją także akcje Forda mimo iż Standard & Poors podwyższył jego rating kredytowy.

Drożeją akcje Johnson & Johnson. Koncern przedstawił przed sesją raport kwartalny. Choć jego zysk spadł lekko w skali roku, dzięki buybackowi zysk na akcję utrzymał się na ubiegłorocznym poziomie. Analitycy oczekiwali jego spadku.

MD
 


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Na Wall Street spadki