Czytasz dzięki

Na Wall Street wciąż przeważa podaż

opublikowano: 14-05-2020, 17:02

Indeksy amerykańskich rynków akcji spadają, ale już nie tak mocno jak niedługo po rozpoczęciu sesji.

Po 30 minutach handlu indeksy były jak dotąd najniżej w trakcie czwartkowej sesji. Potem ruszyły w górę ale Dow Jones nadal spada o 0,3 proc., a Nasdaq traci 0,9 proc. S&P500, który zjechał w czwartek poniżej 2800 pkt., powrócił powyżej tego poziomu, ale nadal jest o 0,5 proc. niżej niż na zamknięciu w środę. 

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Nastroje inwestorów popsuł w czwartek prezydent Donald Trump, który powtórzył w telewizji Fox oskarżenie Chin o przyczynienie się do wybuchu pandemii koronawirusa. Dodatkowo ogłosił, że „przyjrzy się” chińskim spółkom notowanym na giełdach w USA, które nie stosują się do amerykańskich standardów księgowości.

Opublikowane przed sesją dane o tzw. nowych bezrobotnych potwierdziły, że gospodarka jest w głębokiej recesji. Łączna liczba Amerykanów, którzy wystąpili o zasiłek od połowy marca, sięga już 36,5 mln. Jest już bliska poziomu wszystkich wniosków o zasiłek złożonych podczas ostatniej recesji, trwającej 18 miesięcy.
Awersja do ryzyka przełożyła się na wzrost cen obligacji USA i umocnienie dolara. Złoto drożeje o 1,4 proc. do 1740 USD. Rośnie cena ropy.

Największą przewagę podaży w S&P500 widać w segmentach nieruchomości, przemysłowym i użyteczności publicznej. Najlepiej na tle rynku wyglądają segmenty ochrony zdrowia, energii i finansowy, w którym jako jedynym przewagę ma popyt. American Express i JP Morgan są w piątce najmocniej drożejących blue chipów.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane