Na Węgrzech powstaje fabryka części zamiennych do helikopterów Airbusa

  • PAP
opublikowano: 28-05-2019, 21:16

Fabryka części zamiennych do helikopterów Airbusa jest budowana w miejscowości Gyula na południowym wschodzie Węgier przy granicy z Rumunią – poinformowała we wtorek spółka węgierską agencję MTI.

W zakładzie będą powstawały elementy składowe systemów dynamicznych, które będą stosowane we wszystkich typach helikopterów Airbusa. Produkcja ma ruszyć w 2021 r.

Państwo węgierskie i Airbus podpisały dokument intencyjny w tej sprawie w grudniu ubiegłego roku. Strona węgierska zobowiązała się m.in. do stworzenia Akademii Przemysłu Lotniczego, która zapewni wykształcenie specjalistów do nowej fabryki. Airbus będzie odpowiedzialny za operacyjne kierowanie zakładem.

Pod koniec zeszłego roku węgierski minister spraw zagranicznych i handlu Peter Szijjarto powiedział, że współpraca dwustronna nie będzie się ograniczać do budowy fabryki, ale też państwo węgierskie kupi 36 nowych helikopterów wojskowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy