Na żaglach z mobilną aplikacją

opublikowano: 05-07-2017, 13:22
aktualizacja: 05-07-2017, 13:23

20 tys. szlaków, ponad 50 tys. obiektów na wodzie i w pobliżu zbiorników wodnych – firma NaviSail stworzyła aplikację nawigacyjną dla miłośników żeglowania.

Spółka NaviSail opracowała aplikację – inteligentną mapę krajowych wód, na którą poza szlakami wodnymi naniesione zostały również porty, mariny, pobliskie restauracje, sklepy itp. Narzędzie jest dedykowane dla osób pływających na żaglówkach, motorówkach, skuterach wodnych czy kajakach. NaviSail została wyposażona w funkcję nawigacyjną i podpowiada najkrótszą drogę do wyznaczonego celu. Rozwiązanie – dostępne na smartfony i tablety z systemem Android i iOS - ma również dawać użytkownikom wskazówkę dotyczącą tego, gdzie najlepiej przycumować i, już na lądzie, zrobić szybkie zakupy lub zjeść obiad. Dodatkowo aplikacja jest źródłem informacji o lokalnych warunkach pogodowych. 

ARC

- Wierzymy, że warto promować i popularyzować szlaki śródlądowe w Polsce. Są niedoceniane, bywają nieco zaniedbane, ale mamy nadzieję, że dzięki nam uda się wypromować modę na bezpieczne spędzanie czasu wolnego na wodzie - zaznacza Dominik Lewandowski, szef spółki NaviSail.

Prace nad aplikacją nawigacyjną dla żeglugi śródlądowej trwały trzy lata. 

- Sporo czasu zajęła nam praca nad autorskimi algorytmami do nawigacji, testy oraz przygotowania do wprowadzenia rozwiązania na rynek. Byliśmy zdeterminowani, by stworzyć produkt, który wyróżniałby się jakością i użytecznością - zaznacza Dominik Lewandowski.

Koncept był rozwijany pod skrzydłami funduszu zalążkowego Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego (PPNT).

- Dobry pomysł i pasja w podejściu do realizacji tego pomysłu są kluczowe w rozwoju firm. W NaviSail twórcami aplikacji są osoby aktywnie pływające po polskich akwenach. To daje wyjątkową autentyczność, która w biznesie jest kołem zamachowym wielu udanych przedsięwzięć – dodaje Piotr Nędzewicz z PPNT.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane