Na zielonej ścieżce

opublikowano: 25-04-2023, 20:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Ruszamy z piątą już edycją redakcyjnego projektu Zielona gospodarka. Podobnie jak dotychczas będziemy przyglądać się najlepszym praktykom przedsiębiorstw, opisywać trendy, wyjaśniać wątpliwości w kontekście zmieniającego się otoczenia ekonomicznego, prawnego i politycznego.

A dzieje się wiele, co dla biznesu jest wyzwaniem. Choćby wokół pakietu Fit for 55, którego kluczowe dyrektywy i rozporządzenia przyjął właśnie Parlament Europejski i Radę UE. Zmierza on do redukcji gazów cieplarnianych o co najmniej 55 proc. do 2030 r. (w porównaniu z 1990 r.) i osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r. Jego wprowadzenie nie będzie jednak łatwe — pojawiają się głosy, że Polska chce stworzyć koalicję przeciwko zawartym w nim kryteriom.

Wiele polskich przedsiębiorstw zdaje sobie jednak sprawę, że ze wsparciem przepisów czy bez nich nie ma odwrotu od zielonej gospodarki. Skłania je do tego troska o klimat, ale także o firmowe finanse. Bez odpowiedzialnego podejścia do środowiska coraz trudniej dziś przekonać do siebie klientów i kontrahentów. Dlatego kolejny raz będziemy pokazywać dobre praktyki. Zapraszamy na Zieloną gospodarkę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.
Zieloną gospodarkę wspierają

Organizator

Puls Biznesu

Patroni honorowi

Ministerstwo Klimatu i Środowiska Ministerstwo infrastruktury Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Partnerzy

Polecane