Najbardziej zatłoczone polskie drogi

DI, Metro
06-04-2011, 11:36

- W rekordowych korkach stoją kierowcy na Śląsku. W Warszawie tłok na drogach jest mniejszy, ale w przeciwieństwie do innych regionów kraju, w stolicy ciasno jest na każdej trasie wylotowej z miasta - informuje "Metro".

ZOBACZ PEŁNĄ LISTĘ ODCINKÓW POMIAROWYCH>>>

Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad badała natężenie ruchu na polskich drogach. Dzięki temu stworzono listę najbardziej "zakorkowanych" odcinków.

- Pomiary trwały przez cały ubiegły rok. Z badań wiadomo, że tłok na drogach jest o 20 proc. większy niż 5 lat temu. To oczywiście średnia dla całego kraju, bo są takie trasy gdzie ruch zwiększył się dwukrotnie np. w okolicach Katowic. Dlatego pierwsze miejsce na liście najbardziej obleganych dróg zajmuje ekspresowa dwupasmówka S86 ze stolicy Śląska do Sosnowca. Tu padł rekord - 104 339 samochodów na dobę (co najmniej jeden samochód na sekundę) - czytamy w dzienniku "Metro".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, Metro

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Najbardziej zatłoczone polskie drogi