Najbogatsi świata mniej hojni

opublikowano: 17-11-2015, 11:26

Wielkość kwot przekazanych w 2014 roku na cele charytatywne przez najbogatszych na świecie zmalała o blisko 2 mld USD, wynika z raportu banku Coutts.

W ubiegłym roku w najbogatsi przekazali 1831 datków o wartości przekraczającej 1 mln USD, które w sumie złożyły się na 24,5 mld USD. Rok wcześniej kwota ta była o 1,8 mld USD większa i wyniosła 26,3 mld USD.

Podobnie jak w latach ubiegłych wśród najhojniejszych indywidualnych darczyńców znalazł się legendarny inwestor, Warren Buffett, który w 2014 r. przekazał 2,1 mld USD w ramach złożonej w 2006 r. obietnicy wsparcia fundacji Billa i Melindy Gatesów łączna kwotą 30 mld USD.

Współzałożyciel i prezes Alibaba Group, Jack Ma przeznaczył 2,37 mld USD na utworzenie prywatnego funduszu charytatywnego, co stanowiło aż dwie trzecie wartości wszystkich datków w Chinach przekraczających 1 mln USD.

Bogacze najchętniej wspierają edukację, na którą w sumie trafiło prawie 800 datków o łącznej wartości 7,5 mld USD, czyli prawie jedna trzecia kwoty przekazanej organizacjom charytatywnym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu