Najbogatszy Rosjanin chce stworzyć kryptowalutę opartą o pallad

opublikowano: 27-03-2019, 09:29

Rosyjski koncern Norilsk Nickel i jego szef, miliardera Władimir Potanin planują utworzenie kilku platform cyfrowych, w tym używanie krypto tokenów do handlu palladem.

Największy na świecie producent palladu prowadzi rozmowy z szwajcarskimi władzami na temat wydawania tokenów przez jego szwajcarski fundusz palladowy i może ostatecznie rozszerzyć koncepcję na inne metale.

Władimir Potanin
Zobacz więcej

Władimir Potanin fot. Alexei Nikolsky/TASS /Forum

Ludzie coraz częściej używają zdecentralizowanych sieci i platform, które nie mają głównego operatora – powiedział Potanin, Dodał, że należące do niego podmioty chcą być aktywnymi uczestnikami tego procesu. 

Najbogatszy Rosjanin, którego majątek szacowany jest przez agencje Bloomberga na około 21,7 mld USD uważa, że handel cyfrowymi tokenami ma wiele zalet.

Surowce i sektory przemysłowe chętnie przyjmują systemy i technologie handlowe przy użyciu systemów księgi głównej, takich jak blockchain, które mogą obniżyć koszty i skrócić czas administracji. Niektóre firmy postrzegają tę technologię jako sposób na śledzenie materiałów w łańcuchu dostaw lub rozważają uruchomienie walut cyfrowych zabezpieczonych towarami.

Transakcje tokenami są prostsze i wygodniejsze – twierdzi Potanin. Zadeklarował również, że jeśli uzyska stosowne zgody, Nornickel może uruchomić platformę cyfrową do końca bieżącego roku

Podkreślił, że głównym problemem projektu jest to, że platformy cyfrowe powinny być obsługiwane wyłącznie przez banki i giełdy. Uważa, że powinno się to zmienić, ponieważ takie platformy mogą być wykorzystywane do wielu rzeczy, więc nie zawsze będą odpowiadać interesom banków i giełd.

24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu