Najdroższe domy na świecie są w Londynie

KŁ, scmp.com
10-12-2014, 11:30

Hongkong spadł na drugie miejsce pod względem najdroższych nieruchomości na świecie, wynika z raportu globalnej firmy badawczej, CBRE.

Na pierwsze miejsce awansowała stolica Wielkiej Brytanii. Hongkong jednak szybko może odzyskać pozycję lidera.

Średnia cena nowych domów w najdroższych dzielnicach Hongkongu wynosi 9870 USD za metr kwadratowy, podczas gdy w Londynie jest to już 10140 USD. Na trzecim miejscu znajduje się Nowy Jork, ze średnią ceną na poziomie 9120 USD.

- Dziś ceny mieszkań w Hongkongu są najwyższe, jakie kiedykolwiek widziałem. Rząd powinien sprawdzić, czy stosowane przez niego narzędzia chłodzenia gospodarki są skuteczne w ograniczaniu ceny nieruchomości - powiedział Simon Lo Wing-fai, dyrektor wykonawczy działu badań i doradztwa Colliers International.

Lo dodał jednak, że nie martwi się o pęknięcie bańki na rynku nieruchomości w najbliższym czasie.

- Tak, kupno mieszkania w Hongkongu jest drogie. Ale nie widzę, by banki były narażone na wysokie ryzyko udzielania kredytów, ponieważ większość nowych mieszkań jest kupowana przez użytkowników końcowych – uspokaja.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, scmp.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Najdroższe domy na świecie są w Londynie