Najem może trwać krótko

Krzysztof Kluska
10-09-2003, 00:00

Nie warto kupować samochodu, jeśli potrzebujemy go na kilkanaście miesięcy. W takim przypadku odpada także wynajem długoterminiowy. Można jednak pożyczyć auto.

Często firma ma problemy z pozyskaniem samochodu na krótki okres, kiedy np. przez kilka miesięcy gości swojego pracownika z zagranicznego oddziału. Bez sensu jest wtedy kupowanie auta. Wyjściem z sytuacji może być wynajem krótkoterminowy.

Zdaniem Beaty Maciejewicz, dyrektora ds. marketingu w firmie Avis Polska, krótkoterminowy najem samochodów to spora oszczędność i przede wszystkim wygoda. Wynajem krótkoterminowy rządzi się podobnymi zasadami jak dzierżawa długoterminowa. Klient praktycznie tylko korzysta z samochodu, nie troszcząc się o jego eksploatację.

— My prowadzimy kompleksową obsługę serwisową pojazdu. Podobnie jak w przypadku wynajmu wieloletniego, klient tylko myje i tankuje pojazd — mówi Beata Maciejewicz.

Jednak w przypadku wieloletniej dzierżawy klient wybiera markę samochodu, jaką chce jeździć, i firma kupuje takie auto dla niego. Firmy świadczące usługi najmu krótkoterminowego nie każdy samochód mogą i chcą udostępnić.

— W sumie chodzi o dobro klienta. Kupujemy samochody sprawdzonych marek. Staramy się unikać pojazdów nietypowych, które mogą później nastręczać np. kłopotów z serwisem — dodaje Beata Maciejewicz.

Firmy wynajmujące samochody na krótko starają się jednak, żeby w ich ofercie znajdowały się praktycznie wszystkie wiodące marki z krajowego rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Kluska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / / Najem może trwać krótko