Najgorsze za Elektrobudową? "Kupuj"

opublikowano: 20-12-2018, 11:41

Krzysztof Radojewski, dyrektor departamentu analiz w Noble Securities, radzi kupować akcje Elektrobudowy. Cenę docelową ściął jednak z 74,6 do 43,5 zł.

"Problem wzrostu kosztów materiałów i podwykonawców dosięgnął również Elektrobudowy. Dodatkowo na wyniki 2018 roku negatywny wpływ miało mocne przeszacowanie w dół wartości jednego z największych kontraktów, a pozycja gotówkowa oraz kapitał obrotowy Elektrobudowy spadły do najniższego poziomu od wielu lat, co rodzi pytanie odnośnie przyszłych dywidend. Niemniej jednak spółka posiada wysokie kompetencje w obszarze energetyki i wszystko, co najgorsze w naszej opinii jest już za nią. Obniżamy wycenę z 74,6 zł do 43,5 zł i widząc naszym zdaniem zbyt negatywną reakcję rynku na słabe wyniki pierwszego półrocza podnosimy rekomendację z "trzymaj" do "kupuj" - napisano w raporcie, wydanym 17 grudnia. 

Raport dostępny jest w załączniku.

Elbudowa_NobleSec_1218_skrót

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu