Najgorszy inwestor w USA

MD
24-03-2010, 13:55

Jest znany nie tylko jako gwiazda rocka, filantrop i promotor dziwnych okularów. Bono jest także inwestorem. Portal „24/7 Wall St” twierdzi, że najgorszym w Ameryce.

Największy biznes lidera legendarnego U2 to spółka private equity Elevation Partners, w której nazwie znalazł się tytuł jednego z przebojów zespołu. Jej dotychczasowa działalność nie jest specjalnie udana. Inwestycje w segmencie technologicznym okazały się niewypałem. W 2004 roku spółka przyciągnęła 1,9 mld USD do swojego funduszu. Eksperci zwracają uwagę, że jedynym jego udanym wyjściem z inwestycji okazała się spółka produkująca gry wideo, którą przejął Electronics Arts. Rozczarowaniem okazały się inwestycje w Move.com, a także Forbes Inc. W przypadku tego ostatniego kwota inwestycji sięgnęła 300 mln USD, kiedy wartość całej spółki szacowano na 750 mln USD. Obecne wartość Forbes Inc. szacowana jest na ok. 100 mln USD. W przypadku Moves.com wartość inwestycji wynosiła 100 mln USD w 2005 roku. Od tego czasu akcje spółki, w której Elevation ma ok. 15 proc., staniały o 50 proc. Elevation nie może także być zadowolone ze swojej największej inwestycji. Spółka przeznaczyła 460 mln USD na zakup akcji Palm. Ostatnio pojawiły się w amerykańskich mediach komentarze, że są one jeszcze cokolwiek warte tylko dlatego, że rynek liczy na ofertę przejęcia spółki.

MD, 247wallst.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Najgorszy inwestor w USA