Najgorszy sezon w Hollywood

Sprzedaż biletów do kin w USA zmniejszyła się ogółem o 15 proc.

Z pozostającym na topie box office przebojem kinowym studiów Walt Disney i Marvel „Strażnicy galaktyki” Hollywood zakończył właśnie najgorszy letni sezon od 2006 r.

Zobacz więcej

FOT. Bloomberg

W tym okresie wielu fanów X Muzy pozostawało z dala od multipleksów, co przełożyło się na spadek sprzedaży biletów na północnoamerykańskim rynku — zmniejszyła się ogółem o 15 proc. w ujęciu rocznym, wynika z danych firmy badawczej Rentrak Corp. Szacowane łączne wpływy wyniosły 4,06 mld USD i były najniższe od wyniku osiągniętego latem 2006 r. na poziomie 3,75 mld USD.

Licząc od początku roku sprzedaż biletów spadła o 5,1 proc., do 7,2 mld USD. „Tegoroczne lato było już na wstępie na straconej pozycji odnosząc się do historycznego wyniku osiągniętego przed rokiem” — mówi Paul Dergarabedian, starszy analityk w Rentraku. Sezon letni w przypadku kin w USA i Kanadzie obejmuje okres od maja do 1 września, czyli Święta Pracy w USA.

Jest istotny w kalendarzu branży filmowej, gdyż generuje około 40 proc. całorocznych przychodów. W ujęciu globalnym przebojem tegorocznego lata została czwarta część serii „transformersów” zatytułowana „Wiek zagłady”. Film przyniósł już ponad 1,07 mld USD wpływów z biletów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Najgorszy sezon w Hollywood